strona główna dodaj do ulubionych e-mail
 
Aktualności
Archiwum
Rozliczenia
Praszkowska liga halowa
Piszą o nas
Wywiady
Zarząd klubu
Historia klubu
Turnieje
Video
Galeria
Seniorzy
Juniorzy
Trampkarze
Młodzicy
Żacy
Orlicy
Hotel
Kontakt


Główny sponsor
UMiG Praszka+ 48 733 574 522
+ 49 1521 6957 862

Patronat medialny


 Z trenerem Zbigniewem Olszańskim rozmawiał Maciej Hatalak.

- Jak rozpoczęła się Pana przygoda z ,,ZKS'' Motor Praszka ?

Z Motorem związałem się latem 1972 roku.Pochodzę z Nysy gdzie od 13 roku życia uprawiałem piłkę nożną w klubie sportowym Stal Nysa, który w swoim czasie był jednym z najsilniejszych klubów opolszczyzny. W późniejszym okresie piłkę nożną w tym okresie zdominowała sekcja siatkówki, a Stal Hochland Nysa przez wiele lat była jedną z najlepszych w Polsce. W Praszce trafiłem na ogromy entuzjazm i atmosferę do budowania silnej drużyny piłkarskiej, opartej o zamożnego sponsora jakim były Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego ,,Polmo''.
W 1973 r. z drużyną awansowałem do Łódzkiej ligi okręgowej.Mała Praszka gościła wtedy takie znane firmy Łódzkie jak Start,Orzeł,Włókniarz,ŁKS II,Concordia, Piotrkowie Piotrków,Lechia Tomaszów,RKS Radomsko (wówcza Czarni),Stal Kutno i wiele innych silnych klubów województwa łódzkiego. Po reformie administracyjnej w 1976 roku Praszka znalazła się w województwie częstochowskim. W 1978 roku wygraliśmy zdecydowanie rywalizację w częstochowskiej okręgówce i awansowaliśmy do III ligi śląskiej. W drużynie Motoru grałem do 1984 roku a już od 1981 zająłem się szkoleniem młodzieży. W 1989 przejąłem I drużynę seniorów grającą jeszcze w III lidze śląskiej.I tak przeżywając wzloty i upadki,pracuję w klubie do tej pory.

- Największe sukcesy jako trener Motoru ?

- Najbardziej cenię sobie awans drużyny juniorów w 1985 roku do śląskiej ligi międzywojewódzkiej i utrzymanie się w niej przez dwa sezony.Mecze z Górnikiem Zabrze,Polonią Bytom,Ruchem Chorzów,Rakowem Częstochowa itp.,były wielką atrakcją i promocją Motoru w całym makroregionie śląskim.
Najbardziej wspominam awans do IV ligi międzyokręgowej w seonie 1996/97 awansując nie ponieśliśmy wtedy ani jednej porażki,a nasza przewaga na koniec sezonu wynosiła 20 punktów.Również miło było pracować z drużyną w latach 2005,2006,2007 mieliśmy bardzo mocno wyrównaną drużynę.Strzeliliśmy w sezonie 2004/05 i 2005/06 najwięcej bramek w IV lidze,byliśmy bliscy awansu do III ligi z drużyną opartą na własnych wychowankach.

- Czy jest Pan zadowlony 10 miejca w tabeli po rundzie jesiennej ?

Miejsce w tabeli jest odzwierciedleniem naszych możliwości,oczywiście wolałbym być parę szczebelków wyżej ale zimą trzeba popracować i może będzie lepiej.

- Czy stać jest zespół na osiąganie dużo lepszych wyników ?

Zawsze można grać lepiej.

- Co jest potrzene aby ten cel osiągnąć ?

Musimy się wszyscy zaangażować w to co robimy,więcej samodyscypliny i odpowiedzialności,nie może być tak że na trening lub mecz trzeba wysyłać zaproszenia.

- Czy na chwilę obecną wiadome jest coś na temat przyjścia nowych zawodników ?

Na chwilę obecną trudno coś powiedzieć ale mamy zamiar uzupełnić drużynę.

- Jaki według Pana był najepszy i najgorszy mecz w wykonaniu I drużyny ?

-Trudno jest mi tak jednoznacznie ocenić.Najlepszy mecz uważam że rozegraliśmy z Źródłem Krośnica,Unią Kolonowskie i Centralą Proślice.Niewiątpliwie najgorszy w Przyworach.

- Na jakiej pozycji brakuje nam dobrego zawodnika ?

- W każdej formacji przydałyby się wzmocnienia.

-Proszę o krótkie podsumowanie meczu derbowego z OKS Olesno w ramach 1/32 Okręgowego Pucharu Polski ?


- Mogę powiedzieć tylko tyle że ten mecz rozegraliśmy,tak jak nas na to było stać a najlepiej to określił trener Olesna Zbigniew Bienias,który powiedział po meczu że było to spotkanie bardziej towarzysko - przyjacielskie.

STRONA GŁÓWNA

ZKS Motor Praszka
ul. Sportowa 7
46-320 Praszka

tel. 034 3591 190

e-mail : motor.praszka@op.pl

   
Copyright by MOTOR-PRASZKA 2007-18