strona główna dodaj do ulubionych e-mail
 
Aktualności
Archiwum
Rozliczenia
Praszkowska liga halowa
Piszą o nas
Wywiady
Zarząd klubu
Historia klubu
Turnieje
Video
Galeria
Seniorzy
Juniorzy
Trampkarze
Młodzicy
Żacy
Orlicy
Hotel
Kontakt


Główny sponsor
UMiG Praszka+ 48 733 574 522
+ 49 1521 6957 862

Patronat medialny


 

Praszka : Liga halowa

Pierwsza porażka lideraZima sypnęła śniegiem,zaś Praszkowska Liga Halowa Piłki Nożnej niespodziankami. W pierwszej w 2010 roku serii meczów trzy czołowe zespoły poniosły straty.

Sensacją kolejki była pierwsza w lidze porażka zdecydowanego lidera tabeli,ekipy MGOKiS-u Praszka,której miano niepokonanej odebrała Ligota Oleska,a autorem zwycięskiego gola był Mateusz Skibiński.Grający od dwóch kolejek bez najskuteczniejszego do tej pory Dariusza Gawlika praszkowianie za wszelką cenę chcieli uratować choćby remis, ale rywale obronili przewagę,dopingowani m.in. przez ekipę oleskiego GEOTOP-u, który na przegranej MGOKiS-u mógł najwięcej skorzystać.Mógł,ale nie skorzystał,bo zaraz po meczu Ligota - MGOKiS niespodziewanie przegrał 1-3 z Bugajem Nowym.Ta porażka tak rozzłościła oleśnian,iż krótko potem rogromili autorów sensacji kolejki aż 9-3.

MGOKiS już w ostatniej grudniowej kolejce uciekł spod topora,właśnie w meczu z GEOTOP-em. To było jedno z najbardziej do tej pory emocjonujących spotkań.Przy stanie 2-2 ekipa z Praszki nie wykorzystała minutowej przewagi jednego zawodnika (czerwona kartka dla Marcina Prochoty), po której Kamil Jasina z bliska nie trafił do pustej bramki.Na minutę przed końcem prowadzenie oleśnianom dał Mateusz Matlęga,ale niemal równo z syreną punkt uratował Tomasz Cieśla.Także w niedzielę 3 stycznia lider był w opałach w potyczce z przedostatnim w tabeli Wichrowem, który w 3.min po strzale Emmanuela Książka prowadził 1-0.
- Zaczynamy jak nigdy,a pewnie skończymy jak zawsze,z przegraną - mówił po tym golu Bogusław Czapliński,prezes Wichrowa.
Ale niespodziewanie ton wydarzeniom na parkiecie nadawali jego podopieczni i dwie kapitalne okazje miał Książek.To podrażniło lidera,który w ciągu 120 sekund,po golach Kamila Więdłochy i Łukasza Cieśli,wyszedł na prowadzenie,ale Tomasz Pakuła doprowadził do remisu 2-2,po czym wichrowianie nie wykorzystali sytuacji sam na sam (dwóch zawodników na jednego bramkarza),a Książek trafił w poprzeczkę (zdaniem wielu obserwatorów był gol),by w końcówce przegrać po trafienu Pawła Gieraka.

Niecodzienny przebieg miał mecz Tedrive - Wich-Piach.Praszkowianie po golach Jacka Draba i Roberta Jędzejaka,strzelonych w krótkich odstępach,prowadzili 2-0,Damian Więdłocha zdobył kontaktowego gola,a remis ekipa ze Strojca uratowała w końcówce - bramkarz Tomasz Czernek zdecydował się na daleki wykop piłki,która skozłowała przed jego vis a vis i ku zaskoczeniu wszystkich .. wylądowała w siatce.Nie był to jedyny gol strzelony w tej kolejce przez bramkarza.Jarosław Kościelny, golkiper GEOTOP-u w meczu z Motorem przy stanie 3-1 dla oleśnian skutecznie wykonał rzut karny.

Największym przegranym 6. kolejki ligi okazał się obrońca tytułu - Bunar,który ostrząc sobie apetyt na komplet punktów z trzech spotkań wygrał tylko jeden (i to po ciężkiej przeprawie), a dwa przegrał,czym poważnie zmniejszył swoje szanse na powtórzenie sukcesu sprzed roku.
W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców rośnie przewaga Sebastiana Dei z GEOTOP-u.Ma on już na koncie 21 bramek i o pięć trafień wyprzedza Sławomira Kałwaka z Piasta.Na trzeciej pozycji, mimo iż nie grał w ostatniej kolejce,znajduje się Bartosz Kowalczyk (GEOTOP,15 goli),a za nim są dwaj koledzy z drużyny - Kamil Jasina i Mateusz Flak (14 bramek) oraz Damian Gmyrek z Bugaja Nowego (13 trafień).

Tekst Anrzej Szatan

Źródło - Kulisy Powiatu
ZKS Motor Praszka
ul. Sportowa 7
46-320 Praszka

tel. 034 3591 190

e-mail : motor.praszka@op.pl

   
Copyright by MOTOR-PRASZKA 2007-18