strona główna dodaj do ulubionych e-mail
 
Aktualności
Archiwum
Rozliczenia
Praszkowska liga halowa
Piszą o nas
Wywiady
Zarząd klubu
Historia klubu
Turnieje
Video
Galeria
Seniorzy
Juniorzy
Trampkarze
Młodzicy
Żacy
Orlicy
Hotel
Kontakt


Główny sponsor
UMiG Praszka+ 48 733 574 522
+ 49 1521 6957 862

Patronat medialny


 


Rozmowa
Atutem był kolektyw
Ze Zbigniewem Olszańskim, trenerem piłkarzy Motoru Praszka, rozmawia Andrzej Szatan.

- Podoba się panu końcowa tabela czwartej ligi?
- Myślę, że piąta pozycją, którą zajęliśmy nie jest taka zła. Jestem nawet mile zaskoczony, bo zadanie na drugą rundę, po jesiennych ubytkach kadrowych, mieliśmy trudne. Proszę zauważyć, że odeszło od nas dwóch najskuteczniejszych snajperów - Kazimierowicz i Jasiński. A w ataku nie da się tak szybko zastąpić skutecznego gracza.
- Mogło być lepiej?
- To był nasz pierwszy sezon od kilku lat, w którym w rewanżach zdobyliśmy mniej punktów niż w pierwszej rundzie. Byliśmy zawsze zespołem wiosny. Tym razem nie potwierdziliśmy tego. Ubytki zrobiły swoje. Ponadto wielu zawodników, z różnych zresztą powodów, nie przepracowało należycie zimowego okresu przygotowawczego i to potem było widać na boisku. Praktycznie w żadnym meczu rundy rewanżowej nie zagrałem w pełnym, najsilniejszym składzie.
-I stąd wpadki?
- Niestety, nie udało się ich uniknąć, a najbardziej przykrą była chyba przegrana ze Spartą w Paczkowie. Nie wszyscy zawodnicy podeszli do tego meczu tak, jak powinni podejść. Ale były też przegrane spotkania, w których nie zasłużyliśmy na porażki, że wspomnę o Polonii Nysa, MKS-ie Kluczbork czy Victorii Chróścice.
- Plusy sezonu to…
- Z pozytywnym skutkiem próbowałem młodych zawodników. Było kilka debiutów. Nie chciałem zbyt mocno osłabiać zespołu juniorów, bo walczył o pierwszą ligę. Mimo to kilku juniorów na stałe wywalczyło sobie miejsce w podstawowym składzie, a Jarek Kościelny na pewno był wyrózniającą się postacią drużyny.
- Co było w tym sezonie siłą, a co słabością Motoru?
- Szukaliśmy innego stylu grania, bo nie mieliśmy szybkich i przebojowych piłkarzy, jakimi byli Kazimierowicz i Jasiński. Staraliśmy się grać atakiem pozycyjnym, ale okazało się to nie takie proste. Znacznie silniejsze zespoły od naszego mają z tym problemy. Do ataku wrócił Grzesiu Góra i zaczął strzelać bramki, był motorem napędowym drużyny.
Wyłonił się w zespole lider?
- Naszym atutem jest kolektyw, nie ma zdecydowanego lidera. Mógłby nim być Bartek Wilk, ale nie przepracował dobrze okresu przygotowawczego, a potem zaczęły gnębić go kontuzje.
- Najlepszy mecz to…
- Chyba wyjazdowe spotkanie ze Startem Namysłów. Tam wszystkim gra się źle, a myśmy pokonali Start cztery od zera. To była dla wszystkich niespodzianka. Bardzo dobrze zagraliśmy ze Swornicą Czarnowąsy i - mimo porażki - z MKS-em Kluczbork.
- Ma już pan plan przygotowań do nowego sezonu?
- Rozpoczynamy treningi szesnastego lipca. Mamy już zaplanowanych kilka gier kontrolnych z zespołami okręgu częstochowskiego. Celowo nie chcę grać z opolskimi drużynami, bo potem spotykamy się w walce o punkty.
- A jak będzie Motor w nowym sezonie wyglądał pod względem kadrowym?
- Liczę na to, że wszyscy zawodnicy zostaną w klubie, aa czy będą wzmocnienia to na razie trudno mi cokolwiek powiedzieć. Z tego co wiem, to po okresie wypożyczenia powinien do nas wrócić Koziołek. U nas każdy zawodnik jest na wagę złota.
- Jakie pozycję wymagałyby wzmocnienia?
- Newralgicznym punktem była boczna pomoc. Przydałby się jeszcze dobry napastnik.Liczby Motoru
5 - tyle meczów Motor zakończył remisami
9 - to przegrane spotkania zespołu
16 - w tylu pojedynkach drużyna schodziła z boiska w roli zwycięzcy
44- to stracone bramki Motoru
53 - tyle punktów Motor zdobył w trzydziestu meczach
75 - bramki zdobyte w sezoni

Mecz po meczu
I runda: LZS Proślice - Motor 1-7, Motor - Czarni Otmuchów 13-0, Śląsk Łubniany - Motor 0-6, Motor - Start Namysłów 2-1, MKS Kluczbork - Motor 3-1, Motor - MKS Gogolin 1-0, Swornica Czarnowąsy - Motor 1-1, GKS Starościn - Motor 1-1, Motor - Polonia Nysa 2-1, OKS Olesno - Motor 0-2, Motor - Sparta Paczków 4-1, LKS Poborszów - Motor 9-3, Motor - Victoria 1-1, Start Bogdanowice - Motor 4-6, Motor - Rajfel Krasiejów 0-2.
II runda: Motor - Proślice 1-1, Czarni - Motor 2-4, Motor - Śląsk 1-2, Start N. - Motor 0-4, Motor - MKS Kluczbork 0-2, MKS Gogolin - Motor 0-3 (vo), Motor - Swornica 2-0, Motor - Starościn 1-1, Polonia - Motor 2-0, Motor - Olesno 2-1, Sparta - Motor 1-0, Motor - Poborszów 3-0, Victoria - Motor 1-0, Motor - Start B. 4-0, Rajfel - Motor 6-0.

 

ZKS Motor Praszka
ul. Sportowa 7
46-320 Praszka

tel. 034 3591 190

e-mail : motor.praszka@op.pl

   
Copyright by MOTOR-PRASZKA 2007-18