strona główna dodaj do ulubionych e-mail
 
Aktualności
Archiwum
Rozliczenia
Praszkowska liga halowa
Piszą o nas
Wywiady
Zarząd klubu
Historia klubu
Turnieje
Video
Galeria
Seniorzy
Juniorzy
Trampkarze
Młodzicy
Żacy
Orlicy
Hotel
Kontakt


Główny sponsor
UMiG Praszka+ 48 733 574 522
+ 49 1521 6957 862

Patronat medialny


 

Praszka:Zakończenie ligi halowej

Debiutant z tytułem i pucharem
Debiutujący w zmaganiach zespół Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu został triumfatorem II edycji praszkowskiej ligi halowej piłki nożnej.


W tegorocznej lidze rywalizowało czternaście zespołów.W trakcie dziesięciu kolejek rozegrano 182 mecze,w których strzelono 791 bramek. Los okazał się najlepszym reżyserem,bowiem dopiero ostatnia kolejka wyłoniła mistrza,a okoliczności tego faktu były niezwykle emocjonujące,bowiem przed decydującymi spotkaniami lider - MGOKiS Praszka miał nad wiceliderem - Bunarem Olesno tylko 1 pkt przewagi.
Już w drugim meczu kolejki lidera postraszył Piast Gorzów Śląski,który stworzył znacznie więcej okazji.Najpierw piłkę z bramki MGOKiS-u wybił Kamil Więdłocha, potem trzy szanse zaprzepaścił Sławomir Kałwak,a to się zemściło i decydujące trafienia zaliczył Tomasz Cieśla.
Zaraz po tym spotkaniu lider grał z wiceliderem.Był to niezwykle dramatyczny mecz przez wielu uznany za najlepszy w całej lidze.W 6 min. w słupek trafił Bartłomiej Wilk z Bunaru,a w 10. min na ławkę kar powędrował Kamil Więdłocha i oleśnianie grali w przewadze,ale to MGOKiS stworzył dwie wyśmienite okazje - Tomasz Knaga trafił w słupek,a po akcji Łukasz Cieśli kapitalną interwencją popisał się Jarosław Wesoły.W chwilę potem Wesoły rzutem pod nogi powstrzymał Ł. Cieślę,ale praszkowianie uważali,iż zrobił to nieprzepisowo i domagali się rzutu karnego.
W 11 min. po wymianie piłek między Marcinem Olszańskim,Danielem Pankiem i Adrianem Koziołkiem ten trzeci zdobył prowadzenie dla Bunaru.W dwie minuty później Koziołek miał wyborną szansę na podwyższenia,ale zamiast do pustej bramki strzelił obok słupka.Los sprzyjał ekipie z Praszki także po uderzeniu Panka,po którym piłka odbiła się od poprzeczki.
Do końca meczu pozostało 15 sekund,gdy akcję MGOKiS-u zainicjował Dariusz Rozik, przedarł się z futbolówką w pobliże bramki Bunaru,zamarkował strzał,na chwilę zatrzymał nogę,ale kopnął piłkę,bardzo dobrze interweniujący do tej pory Wesoły chyba zbyt rozluźniony podszedł do obrony tego strzału,musnął piłkę,ale ta zdołała wtoczyć się do siatki.

- Trochę przypadkowa bramka - skomentował po meczu Rozik.-Chciałem odegrać piłkę do nadbiegającego kolegi,ale strzeliłem,nie licząc na gola,a jakieś zamieszanie pod bramką. Gdybyśmy przegrywali różnicą dwóch bramek to pewnie powietrze by z nas zeszło i walczyliśmy do końca o zmianę wyniku.
Na ławce Bunaru atmosfera była odmienna,nie brakowało ,,męskich'' słów.
- Przykre,że w takich okolicznościach przegraliśmy najważniejszy mecz ligi - powiedział Marek Pawlak,-Chyba się powoli ... starzejemy .Ale drugie miejsce także cieszy,choć była szansa na wygranie ligi i powtórzenie wyniku z ubiegłego roku.

Ligowe mecze sędziowali : Wiesław Kucia,Marian Adamowicz,Robert Kantner i Jan Panek,a sekretariat zawodów prowadzili Stanisław Błoch i Andrzej Gargula.

Podczas uroczystego zakończenia dyplomy dla wszystkich uczestników oraz puchary dla czterech najlepszych zespołów i laureatów nagród indywidualnych wręczali : Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki,Bogusław Łazik,przewodniczący Rady Miejskiej,Urszula Tabaka,dyrektor MGOKiS-u oraz Mirosław Kowalczyk,prezes Motoru (organizator ligi przy współpracy MGOKiS).

Tekst Andrzej Szatan

Źródło - Kulisy Powiatu
ZKS Motor Praszka
ul. Sportowa 7
46-320 Praszka

tel. 034 3591 190

e-mail : motor.praszka@op.pl

   
Copyright by MOTOR-PRASZKA 2007-18