strona główna dodaj do ulubionych e-mail
 
Aktualności
Archiwum
Rozliczenia
Praszkowska liga halowa
Piszą o nas
Wywiady
Zarząd klubu
Historia klubu
Turnieje
Video
Galeria
Seniorzy
Juniorzy
Trampkarze
Młodzicy
Żacy
Orlicy
Hotel
Kontakt


Główny sponsor
UMiG Praszka+ 48 733 574 522
+ 49 1521 6957 862

Patronat medialny


 

Nasze ligi - Futsal

Zdecydowało ostatnie trzydzieści sekund


Praszka. Dariusz Rozik uderzeniem piętą zdobył wyrównującą bramkę w najważniejszym meczu rozgrywek.


Przed decydującym pojedynkiem o tytule mistrza ligi w lepszej sytuacji byli gracze z Praszki,którzy swoich konkurentów wyprzedzali o jeden punkt.Ich przeciwnicy jedynie z nazwy reprezentowali Olesno,gdyż w zdecydowanej większości pochodzą z ... Praszki.
- Sprawy służbowe i rodzinne spowodowały,że nie zawsze mieliśmy pełny skład i dlatego potraciliśmy sporo punktów - tłumaczył Bartłomiej Wilk z Bunaru.
- Pomimo tego nie powninniśmy przegrać np. z drużyną z Ligoty Oleskiej.Uważam,że wygramy bezpośrednie starcie z MGOKiS-em,gdyż jesteśmy bardziej ograną ekipą.

Na trzydzieści sekund przed końcem spotkania drużyna Wilka prowadziła 1-0 i była bliżej końcowego triumfu.Wówczas gracze MGOKiS-u zainicjowali akcję ostatniej szansy.

- Stałem tyłem do bramki,gdy Piotrek Dziób podał do mnie - opisywał Dariusz Rozik.
- Moim zamiarem było odegranie piłki do kolegi,gdyż za bardzo nie miałem możliwości oddania strzału.Zagrałem piętą,obróciłem się i zobaczyłem jak piłka minęła bramkarza i wpadła do bramki.Trochę było w tym przypadku.Trzeba wierzyć do końca,cały czas mieliśmy szansę na zmianę wyniku.Bramkę straciliśmy podczas gry w osłabieniu i nie wiem,czy czasem nie było to z winy sędziów.

Graczom Bunaru pozostało jedynie sześć sekund na zdobycie zwycięskiego gola,a to było już zdecydowanie za mało.Wiedzieli,że stracili niepowtarzalną okazję na wygraną i triumf w lidze.
- To był mecz niewykorzystanych okazji z naszej strony i to się zemściło - żałował Daniel Panek.
- Szczęście uśmiechnęło się do rywala,bo Rozik nie uderzał na bramkę.Trzydzieści sekund przed końcem prowadzimy i tracimy głupiego gola.Przeciwnik miał swoje okazje i gdyby jedną wykorzystał wcześniej,to nasz żal byłby mniejszy.A tak w pół minuty przegraliśmy pierwsze miejsce.

Królem strzelców ligowych rozgrywek został Talentu Roku 2009 w Plebiscycie Piłkarz Roku - Sebastian Deja z ekipy Geotop Olesno.Tytułem najlepszego piłkarza wyróżniono Sławomira Kałwaka z Piasta Gorzów Śląski,z kolei najlepszym bramkarzem uznano Pawła Niemca z ekipy Flash Brodny Praszka.

Sławomir Jakubowski
sport@nto.pl - 77 44 32 611

Źródło - NTO
ZKS Motor Praszka
ul. Sportowa 7
46-320 Praszka

tel. 034 3591 190

e-mail : motor.praszka@op.pl

   
Copyright by MOTOR-PRASZKA 2007-18