strona główna dodaj do ulubionych e-mail
 
Aktualności
Archiwum
Rozliczenia
Praszkowska liga halowa
Piszą o nas
Wywiady
Zarząd klubu
Historia klubu
Turnieje
Video
Galeria
Seniorzy
Juniorzy
Trampkarze
Młodzicy
Żacy
Orlicy
Hotel
Kontakt


Główny sponsor
UMiG Praszka+ 48 733 574 522
+ 49 1521 6957 862

Patronat medialny


 

Praszka : Liga halowa

Ale się zrobiło ciekawie


Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek niemal pewny jeszcze niedawno kandydat do wygrania ligi - MGOKiS Praszka - ma już tylko jeden punkt przewagi nad obrońcą tytułu - Bunarem Olesno.

Czas studniówkowych zabaw i rozgrywany także w sobotę 16 stycznia halowy turniej w Oleśnie sprawiły,iż nie wszystkie drużyny mogły zagrać w optymalnych składach i to odbiło się na uzyskiwanych przez nie rezultatach. Najbardziej stracił lider - MGOKiS Praszka,który bez Dariusza Gawlika,Łukasza Cieśli i Tomasza Knagi,a także Pawła Gieraka (grał z MKS-em sparing)stracił ze swej siły rażenia,bo najpierw po ciężkim boju minimalnie wygrał z Wich Piachem Strojec,a potem przegrał z Bugajem Nowym.Potknięcie przodownika tabeli wykorzystał ubiegłoroczny mistrz - Bunar.Komplet punktów w trzech spotkaniach sprawił,iż oleśnianie mają już tylko 1 punkt straty,a w przedostatniej kolejce zmierzą się właśnie z MGOKiS-em !

Komplet punktów zgromadził także Flash Brodny,dzięki czemu włączył się do walki o podium,a także GEOTOP Olesno,który zachował szanse na wicemistrzostwo.Trzy dobre spotkania zagrała Ligota Oleska (9 pkt i 11 strzelonych bramek),z dobrej strony pokazał się Polan Praszka,wzmocniony Mateuszem Garbowskim,na co dzień piłkarzem Centrali Nasiennej Proślice.To właśnie on w zwycięskim pojedynku z Piastem Gorzów Śląski (3-1) popisał się klasycznym hat-trickiem.

Najmniej zadowoleni mogą być gospodarze - Motor do swojego konta dopisał zaledwie 1 pkt. W meczu z Rudnikami przegrywał już 0-2,ale dzięki gospodarzom Krzysztofa Kaczora i Dawida Pilaka zdołał zremisować,natomiast w spotkaniu z Ligotą Oleską nie miał już nic do powiedzenia. Na usprawiedliwienie można napisać,iż zespół trenera Zbigniewa Olszańskiego w tej kolejce grał bez nominalnego bramkarza,a z konieczności między słupkami stanął Maciej Stochniałek, w lidze trawiastej grający jako napastnik.

Rozstrzygnęła się już chyba sprawa tytułu króla strzelców.Sebastian Deja (GEOTOP) do swego dorobku dołożył trzy kolejne trafienia i ma już ich na koncie 30 i drugich w klasyfikacji Sławomira Kałwaka (Piast),Aleksandra Kulińskiego (Flash) i Mateusza Flaka (GEOTOP) wyprzedza o 10 goli.W ścisłej czołówce są także : Mateusz Skibiński (Ligota Oleska) i Tomasz Wilhelm (Flash) - zdobywcy 19 bramek.

Teraz w lidze nastąpi tygodniowa przerwa (23 stycznia w Kotwicy odbędzie się zabawa studniówkowa).

Tekst Anrzej Szatan

Źródło - Kulisy Powiatu
ZKS Motor Praszka
ul. Sportowa 7
46-320 Praszka

tel. 034 3591 190

e-mail : motor.praszka@op.pl

   
Copyright by MOTOR-PRASZKA 2007-18